Przejdź do treści

Implanty zębowe - Warszawa, Mokotów

Implanty zębowe

Braki zębowe stanowią nie tylko defekt estetyczny. Zaburzają prawidłowe funkcjonowanie narządu żucia, upośledzają także funkcje pozostałych układów naszego organizmu, w tym np. układu pokarmowego. Wiadomo, że nic nie zastąpi własnych zębów, jednakże implantologia stomatologiczna pozwala uzupełnić braki zębowe dając pacjentowi odczucia zbliżone do naturalnych.

Implant zębowy to nic innego jak śruba, wkręcana w kość szczęki lub żuchwy, na której mocowane jest uzupełnienie protetyczne.

Doświadczony lekarz w każdym przypadku określa właściwy rozmiar implantu i sposób jego wszczepienia, aby zminimalizować prawdopodobieństwo odrzucenia wszczepu lub późniejszego zaniku kości i wystąpienia chorób tkanek wokół implantu.

Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, a rodzaj i rozmiar implantu zawsze dobierany jest w oparciu o sytuację kliniczną. Brane pod uwagę są nie tylko warunki kostne, ale cały zgryz tak, aby późniejsza praca protetyczna oparta o implanty była w pełni funkcjonalna, estetyczna i służyła latami.