Przejdź do treści

Ortodonta Warszawa, Mokotów

Ortodoncja

Leczenie ortodontyczne ma na celu poprawę warunków zgryzowych, tak aby przywrócić właściwe funkcje jamy ustnej a często także estetykę uśmiechu. Współczesna ortodoncja zajmuje się tzapobieganie morfologicznym i czynnościowym zaburzeniom narządu żucia a także leczenie istniejących zaburzeń.

Leczenie ortodontyczne obejmuje zastosowanie zarówno prostych ćwiczeń wykonywanych przez pacjenta (w początkowej fazie) jak i zaawansowanych aparatów ortodontycznych. Dostępnych jest wiele opcji leczenia, kluczowe jest aby wybrać tę dającą najszybsze i najtrwalsze rezultaty.

Ważna jest szczegółowa diagnostyka obejmująca badanie (RTG, zdjęcia fotograficzne) oraz przygotowanie materiałów diagnostycznych, czyli modeli uzębienia pacjenta. Dzięki odpowiedniej rentgenodiagnostyce, którą można wykonać na miejscu w naszej klinice oraz dokładnemu planowaniu przez naszych specjalistów uzyskane efekty są w pełni satysfakcjonujące.

Warto podkreślić, że leczenie ortodontyczne nie tylko służy prostowaniu, ale także zdrowiu zębów,  przyzębia i stawów skroniowo-żuchwowych. Pozwala niwelować wady wymowy.

Przede wszystkim wpływa na dobre samopoczucie pacjentów.